Koniecznie zobacz
Home » Teneryfa » Wodne szaleństwa na Teneryfie

Wodne szaleństwa na Teneryfie

Teneryfa to największa i najbardziej zaludniona z wysp w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Kojarzy się nierozerwalnie z pięknymi plażami i ciepłym, błękitnym morzem. To całkiem słuszne skojarzenie – na tej wyspie amatorzy wodnych szaleństw mogą wybawić się za cały rok, zarówno na plaży jak i w parkach wodnych i na basenach.

Piękne plaże

Teneryfa jest zewsząd otoczona oceanem, a wzdłuż jej linii brzegowej ciągną się kilometry pięknych plaż. Króluje tutaj czarny, wulkaniczny piasek, a krajobraz jest nieco skalisty. Są jednak także sztuczne plaże ze złotym piaskiem, czasem transportowanym aż z Sahary, jak na Las Terasitas. Miłośnicy natury powinni z kolei odwiedzić Los Gigantes – przepiękną, naturalną plażę otoczoną ogromnymi skałami. To prawdziwie bajeczne miejsce, którego nigdy się nie zapomina. Równie malownicza jest czarna plaża El Bollullo.

Aquaparki i baseny

Królem wśród parków wodnych na Teneryfie, ale też w całej okolicy, jest z pewnością imponujący, podzielony na trzy strefy Siam Park. Uważany za najlepszy park wodny w całej Europie, oferuje niezapomniane przeżycia. Już wjazd do parku prezentuje się bajkowo, a za bramą czeka mnóstwo basenów, niesamowitych zjeżdżalni, atrakcji dla małych i starszych turystów. Siam Park to także niezwykła, tropikalna roślinność i tajskie świątynie. Warto także z pewnością odwiedzić Lago Martiánez, park znacznie starszy, wspaniale nawiązujący do jedności z naturą. W tych, oraz licznych innych miejscach można zaznać prawdziwego relaksu – warto uwzględnić je w programie swojego pobytu na Wyspie.

Więcej atrakcji Na Teneryfie

Teneryfa oferuje oczywiście znacznie więcej atrakcji niż te opisane powyżej. Polecamy wizytę na blogu Ready for Boarding, gdzie możecie znaleźć fajne podsumowanie pobytu na Teneryfie.